Tło Bieszczady

Bieszczady

Artykuły

Przejdź na mapę oferta kontakt

Urlop w Bieszczadach

18.03.2017

Nasze polskie Bieszczady są czymś, z czego bez wątpienia powinniśmy być dumni. Piękne połoniny, górskie krajobrazy i kotły polodowcowe zapierają dech w piersiach każdego, kto przyjeżdża w te strony, nie ważne, czy po raz pierwszy, czy po raz setny. Na podziwianie piękna tych okolic pozwalają nam noclegi i hotele, których wcale nie brakuje. W najpopularniejszych miastach Bieszczad, jak Ustrzyki Dolne, można spotkać noclegi dosłownie na każdym kroku. Mimo więc, iż corocznie tereny te odwiedza ogromna liczba turystów z całego kraju, to raczej zawsze znajdą się jakieś wolne hotele, o ile tylko zaplanuje się wyjazd z lekkim wyprzedzeniem.

Wiele osób uważa, że Bieszczady powinno się zwiedzać przy użyciu roweru, własnych nóg i namiotu. Tylko w ten sposób można bowiem poczuć klimat tamtych terenów. Co jednak, kiedy pogoda nie dopisze i cały plan pójdzie na marne? Nie ma co kombinować – wystarczy wynająć lokalne noclegi, tym bardziej, że ceny za pobyt w nich są bardzo niskie. Bierze się to z faktu, że konkurencji w tej branży jest naprawdę sporo, przez co każdy chce przyciągnąć turystów jak najniższymi cenami. Co więcej, nie trzeba się przejmować, że noclegi staną się kulą u nogi, która ogranicza turystę przed zwiedzaniem dzikich Bieszczad. Nic bardziej mylnego! Hotele i schroniska spotyka się bowiem w każdym bardziej istotnym miejscu tych okolic, gdzie mieszczą się pomniki przyrody, najważniejsze szczyty, jak Tarnica, czy też popularniejsze kotły polodowcowe.

Jeśli tylko będzie się podążać znanym szlakiem, jakim jest chociażby Wielka Pętla, to można mieć pewność, że na noclegi będzie się trafiać regularnie co kilka kilometrów.