Tło Bieszczady

Bieszczady

Artykuły

Przejdź na mapę oferta kontakt

Bieszczady na wakacje

18.03.2017

Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby spędzić błogiego wypoczynku na łonie natury. Jeśli na co dzień jesteś mieszkańcem jednego z większych miast, wówczas na pewno doskonale wiesz, jak wiele radości daje obcowanie z naturą. By chociaż na chwilę oderwać się od wielkomiejskiego hałasu i zgiełku, zaplanuj wakacje w Bieszczadach.

Bieszczady jeszcze do niedawna nie cieszyły się zbyt dużą popularnością wśród turystów, ale z roku na rok zyskują coraz szersze grono zwolenników. Przede wszystkim warto wiedzieć, że ten region naszego kraju urzeka swoją przepiękną i dziewiczą przyrodą. Bieszczady może nie należą do najwyższych gór w Polsce, ale mimo to warto zdecydować się na wypoczynek właśnie w tym zakątku.
Bieszczady kojarzą nam się głównie z górami, a tymczasem czeka tu na nas mnóstwo innych atrakcji. Jedną z największych jest niewątpliwie bieszczadzka kolejka, którą możemy dostać się do najdalszych zakątków bieszczadzkiego regionu. Kolejka kursuje w okresie od maja do września, ale oczywiście największym zainteresowaniem cieszy się na przełomie lipca oraz sierpnia. Podróż taką kolejką na pewno ucieszy przede wszystkim nieco młodszych uczestników wakacji.

Jeśli mowa o Bieszczadach, nie sposób też nie wspomnieć o malowniczym jeziorze Solińskim, nad którym także można doskonale wypocząć. Jeden z najbardziej znanych ośrodków wypoczynkowych stanowi Polańczyk, gdzie znajduje się wiele pensjonatów oraz kwater prywatnych. Jezioro Solińskie z całą pewnością zainteresuje przede wszystkim miłośników sportów wodnych.